Jump to content

Psychosomatika

S psychosomatiky mám osobní zkušenost v rodině. Po několik generací se v naší rodině u žen objevuje rakovina prsu. Prababička, babička, maminka – která bohužel této nemoci podlehla.

Jelikož shodou náhod byly všechny Vodnářky (já jsem také Vodnářka), začalo mě to zajímat a začala trochu pátrat (samozřejmě byla tam i obava, co když jsem další v pořadí?)

To, co jsem vypátrala si nechám pro sebe a nazvu to třeba rodinným tajemstvím, kterým se není třeba chlubit a to i z důvodu ochrany mých blízkých. Nicméně – byl to startovací můstek pro objevování těchto příčin.

Jak už dnes je známo, příčina nemoci je z 80% potlačená negativní emoce. Tato emoce se v těle usadí a pak působí na určité orgány. Je to vlastně nemoc duše, která se projevuje na fyzickém těle.

Pokud příčinu víme , uvědomujeme si ji – pak máme reálnou šanci dosáhnout uzdravení, či zastavení průběhu nemoci. Zůstaneme- li ale pouze u nemoci a léčíme jenom důsledek, pak vlastně nemoc potlačujeme a ta může putovat jiným směrem, či se projevovat opakovaně, chronicky.

Choroba nám přináší i výhody– máme najednou pozornost, někdo se o nás stará, dává nám najevo strach – můžeme být na chvíli v pozici milovaného dítěte.

Někdy tyto nemoci provázejí celé generace a pak se o těchto nemocech mluví jako o genetických, v ezoterice karmických.

Pak je třeba hledat tam a tuto prvotní příčinu zpracovat.

Spojení duše a těla si již všiml v roce 1818 německý lékař Heinroth. Bohužel, tuto myšlenku odmítli jeho kolegové pro které bylo v té době nepředstavitelné, že by ve vědecké medicíně mohlo existovat nějako jako psychosomatika.

Když půjdeme ještě hlouběji do historie, tuto myšlenku sdíleli i Sokrates a Platon, který byl jeho žákem.

Uvedu příklad. Příjde Vám negativní zpráva. Co se stane? Většina lidí cítí tlak, úzkost, ztrátu energie. Někteří zblednou, či naopak zrudnou.

Co pak v těle napáchá třeba několikaletý hněv, úzkost, strach ?

Někdy již ale poznání příčiny změní náš úhel pohledu a tělo už nemá potřebu tuto disharmonii vytvářet a dojde k uzdravení.

Já osobně používám k hledání příčiny automatickou kresbu. Je dobré pokud je přítomen i klient, neboť k pochopení dochází už během kresby.

S příčinou – pokud klient souhlasí pracuji dále. Pracuji přímo buď s podvědomím a nebo regresní terapií.

Pokud vidím, že klient potřebuje jinou terapii - ráda mu doporučím jiné terapeuty, se kterými mám dobré zkušenosti.

Mezi dobré terapeutické metody patří např.

Rodinné konstelace (osobní zkušenost s paní Zdenou Tuškovou, Vojtěchem Lustem)

Hypnoterapie (Učila jsem se pod vedením Vojtěcha Lusta)

Kineziologie (Veronika Bernátková)

Práce s podvědomím (skvělá lektorka Eva Marvánová)

Pokud i Vy máte s někým dobré zkušenosti, zanechte prosím kontakt, který ráda zveřejním na svých stránkách.

Pavla